Bayburt halk oyunlarının müzik yönünden incelenmesi
  1. Tez No: 26809
  2. Yazar: NEJDAT ŞAŞI
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. AY GÖKTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
ÖZET“ Bayburt Halk Oyunları'nın müzik yönünden incelenmesi ”konulu bu çalışma İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Ana Sanat Dalı Türk Halk Oyunları alanında Yüksek Lisans tezi olarak hazırlanmıştır,, Bu çalışma, iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Bayburt İl'i ve Bayburt Folkloru hakkında bilgi verilmiş, İkinci bölümde Bayburt Halk Oyunları'ndan 22 tanesi üzerinde müzik yönünden inceleme yapılmıştır. Bu çalışma tamamen alan çalışması olup, kişisel gözlemlerime dayandırılmıştır. IV
Özet (Çeviri)
SUMMARY“Research into Bayburt Folk Dance Music”this thesis has been written for my master's degree, in the Fine Arts Department, Institute of Social Sciences, at Istanbul Technical University. This research has been written in two sections: 1) The Province of Bayburt and Bayburt Folk culture, 2) A study of the music of twenty two Folk Dances from this area. This study is totally based on my personal observations in the city of Bayburt.