Binalarda cephe kaplamalarının ısı yalıtımına etkisi
Effect of building facades on heat insulation
- Tez No: 269266
- Danışmanlar: DOÇ. DR. KAMİL KAHVECİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Trakya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 71
Özet
Giydirme cephelerde uygun olmayan seçimlerden detaylandırmalardan ısı yalıtımı hatalarından ısı yalıtımsız alimunyum profil kullanımlarından yanlış cam tercihlerinden ve doğal havalandırma yapılmamasından kaynaklanan enerji ve maliyet girdileri yüksektir.Giydirme cephelerde enerji verimliliğinin sağlanmasına en etkili yol proje tasarım aşamasında enerjinin etkin tasarlanmasıdır.Bu kapsamda bu çalışmada standart bir bina ve duvar tipi için bazı cephe kaplamalarına ısı yalıtımına ne tür bir etkide bulunduğu saptanmış ve aralarında bir mukayese yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Up fronts,improper system elections ,details,heat insulation failures,heat-insulated alüminum profile uses the wrong choice for glass and naturel ventilation resulting from failure is high energy and cost imputs.Dress up the most effective way of achieving energy efficiency in the fronts, the project design stage,is designig energy efficient.in this context,this study is a standart for the building and some of the front wall heat insulation coatings containing what kind of impact were identified and a comparison is made between them.