Smart card data stream management system based on context awareness
Akıllı kartlarda durumdan haberdar akan veri yönetim sistemi
- Tez No: 270493
- Danışmanlar: PROF. TAFLAN İ. GÜNDEM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
Akıllı kart teknolojisi, gelişen uygulamalarıyla artık daha da popüler. Bu kartlardünyada bir çok alanda kullanılmakta. Bunlardan bazıları şunlardır; Sağlık Sistemleri,Bankacılık Sistemleri, Taşınabilir İletişim Sistemleri, NFC (Near Field Communication- Yakın Alan İletişimi) Uygulamaları, Ulaşım ödeme Sistemleri, Ulusal Kimlik KartıUygulamaları, Elektronik Pasaport Sistemleri.Bu projede, küçük ,taşınabilir aletler olan akıllı kartlar için yeni bir sistem tasarlanmıştır.Bu sistemin bir Akıllı Kart Durumdan Haberdar Akan Veri Yönetim Sistemi'dirve adı Akıllı Kart Akan Veri Yönetim Sistemi'nin ingilizce kısaltması olanSCDSMS olarak verilmiştir.
Özet (Çeviri)
Smartcard Technology is becoming very popular than before via the extendedapplications on it. They are widely used in many areas in the world. Health CareSystems, Banking Systems, Mobile Communication, NFC (Near Field Communication)Applications, Travel Payment Systems, National ID Card Systems, Electronic PassportApplications and many other areas can be counted that use smartcards as its maindevice.In this project, a new system for this widely used little, portable and usefuldevices is oered. This system is a“Data Stream Management System based on aContext Awareness on Smart Cards”called Smart Card Data Stream ManagementSystem (SCDSMS). SCDSMS is a context aware database management system forsmart cards.