İstanbul ilindeki özel bir sağlık grubunda çalışan hemşirelerin performans değerlendirme görüşmelerinin incelenmesi
The studying of the performance appraisal interviews of the nurses who works in a specials health group in istanbul
  1. Tez No: 271972
  2. Yazar: DENİZ ATMACA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. LEMAN ŞENTURAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Araştırma özel bir sağlık grubunun İstanbul ilindeki dört hastanesinde hemşirelerin performans değerlendirme sistemine ilişkin görüşlerinin belirlenmesi amacıyla tanımlayıcı olarak yapıldı.Haziran 2009 -Ağustos 2010 tarihleri arasında yürütülen araştırmanın evrenini, sağlık grubunun dört hastanesinde çalışan 400 hemşire oluşturdu. Araştırmada örneklem seçimine gidilmedi. Farklı nedenlerle evrenin tamamı çalışmaya katılmadığı için örneklem 210 hemşireden meydana geldi.Veriler araştırmacının hazırladığı anket formu ile toplandı. Anket formları hemşirelerin tanıtıcı ve mesleki özellikleri ile performans değerlendirme hakkındaki görüşlerine yönelik soru ve ifadelerinden oluştu.Verilerin İstatistiksel analizi için NCSS 2007&PASS 2008 Statistical Software programı kullanıldı. Çalışma verileri değerlendirilirken tanımlayıcı istatistiksel metodların (Ortalama, Standart sapma, Frekans, Oran) yanısıra Student t test, Oneway anova testi ve Ki-Kare testi kullanıldı.
Özet (Çeviri)
The research was made in four different hospitals in Istanbul to survey the nurses? performance appraisal.The population of this survey that has been made between June 2009 and August 2010 was formed by 400 nurses that work in four different hospitals in health group. İn this research the selection of population wasn't made. The sample was formed by 210 nurses. Because the whole of population couldn't participate to this study.The data were gathered by the means of two survey forms that were prepared by the researcher. The survey forms were formed by the ideas of the nurses that were about the performance appraisal and the questions and the answers about these. And also it was formed by the nurses? professional specialties.NCSS 2007&PASS statistical software programme was used in order to evaluate the statistical analyze of the data. Some statistical methods (Mean, Standard deviation, Periodicity, ratio) and student test, One way Anova test, Ki-kare test were used to analyze the data studies.