Toeplitz ve Hankel matrislerin en küçük singüler değerleri için alt sınırlar
The lower bound for smallest singular values of Toeplitz and Hankel matrices
  1. Tez No: 275107
  2. Yazar: MESUT KIRICI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RAMAZAN TURKMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu çalışmamızda, matris ve matris çarpımlarının Singüler değerleri, matrislerin Singüler değerleri için tahminler ve matrislerin Singüler değerleri için alt sınır belirlemeyi amaç edinen Gersgorin, Ostrowski, Brauer ve Gudkov tipi özel yöntemlerin Cauchy-Toeplitz ve Cauchy-Hankel tipi matrislerde E. E. Tryteskinov ve =1 özel durumu için en küçük singüler değerlerlerinde alt sınır bulma yöntemleri uygulanmıştır. Cauchy-Toeplitz ve Cauchy-Hankel tipi matrislerde , =1 ve =3 özel durumu için en yaklaşık sonucu veren yöntem tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, matrix and matrices multiplication?s Singular values, the guesses for the Singular values of matrices and the special methods of Gersgorin, Ostrowski,Brauer and Gudkow which aimed to determine the lower bounds for singular values of matrices are applied on Couchy-Toeplitz and Couchy-Hankel matrices in the E. E. Tryteskinov?s and =1 special condition. the method which gave the closest result for , =1 and special condition on Cauchy-Toeplitz and Cauchy-Hankel matrices was determined.