Üretim, lojistik ve pazarlama departmanları arasındaki koordinasyonun işletme performansına etkisi
The impact of the coordination between the departments of production, logistics and marketing on the business performance
  1. Tez No: 279277
  2. Yazar: AHMET KARAHAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET AYTEKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
Bu çalışmada; genel olarak üretim, lojistik ve pazarlama departmanları arasındaki koordinasyonun bu departmanların performansına ve işletme performansına etkisi incelenmiştir. Bu kapsamda araştırma modeli Gaziantep'teki 40 imalat işletmesinde anket tekniği kullanılarak test edilmiştir. Yapılan analizler sonucunda koordinasyon ile performans arasında anlamlı ilişkiler bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, in general, the impact of the coordination between the departments of production, logistics and marketing on the business performance and the performance of these departments was investigated. In this context, the research model was tested using a survey technique in Gaziantep 40 manufacturing firm. The anlysis results showed that a significant relationship between coordination and performance.