Bireysel bankacılıkta pazarlama stratejileri
Consumer banking marketing strategies
  1. Tez No: 279943
  2. Yazar: ELİF ULUKUŞ
  3. Danışmanlar: PROF. MÜJDAT ŞAKAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kadir Has Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 151
Özet
Bu tezin amacı; bireysel bankacılık sektöründe müşteri kazanımını sağlayan faktörlerin günümüzde önemli bir role sahip olduğunu ortaya koyabilmektir.Yaşanan ekonomik gelişmeler ve değişimler sonucunda toplumun büyük bir kesiminin parasal alışverişte nakit kulanım yerine bankacılık sektörünün çeşitli elemanlarını kullanmalarını sağlayan değişik faktörler ele alınmıştır.Bankaların günümüzde sadece birikimleri değerlendirmek için değil günlük yaşamda hayatı kolaylaştıracak değişik unsurlar sunarak hayatımıza girmiş olması önemli bir değişikliktir.Bu tezde bankacılık sektörünün gün içinde toplumun para alışverişine katkı sağlayan pazarlama unsurlarından bahsedilecektir.
Özet (Çeviri)
Retail banking currently actively used and enjoyed a large part of the community sector. This rapid growth and development of the industry with each passing day the money is due to require a lot more usage area.In today's competitive environment benefit each sector depending on the areas of financial opportunities to occur, Lack of cash flow in the banks, especially the need for individual lot.The banking sector and this sector is developed based on the 'phone banking' and 'Internet Banking' used by a large segment of the banking sectors of society is an important revenue stream is the product of the technological developments. Both the banking sector in terms of cash flow and use of investment products has become an important need.Today, due to the use of banking so common in this thesis will be the subject of banking and banking sector development and utilization of marketing.