Tarımsal kredinin tarım sektörünün gelişmesindeki önemi ve Manisa merkez ilçe tarım işletmelerinde tarımsal kredi kullanımının analizi
- Tez No: 28137
- Danışmanlar: PROF.DR. ALİ RIZA KARACAN
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Ziraat, Agriculture
- Yıl: 1993
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 322
Özet
Özet yok.
Özet (Çeviri)
ABSTRAKT Tarım sektörüne sermaye sağlanmasında etkili bir araç olan tarımsal kredinin tarımsal gelişme acısından irdelendiği bu çalışmada, kredi uygulamaları makro düzeyde ve araştırma alanı olan Manisa merkez ilce bazında değerlendirilmiştir, ülke genelinde ve araştırma alanında tarımsal kredi kullanımının tarımsal üretim teknikleri, modern girdi kullanımı ve üretime olan etkilerinin de araştırıldığı çalışmada, kredi uygulamalarına dönük sorunlar tesbit edilmiş ve bazı öneriler getirilmiştir. ABSTRACT This study investigates agricultural credits, which is an important device in supplying capital to agricultural sector, -from the agricultural development stand point, at macro level and in the central county o-F Manisa province. The e-F-Fect o-F credit usage on agricultural techniques, on modern input usage and on production have been reviewed in the research area and in the whole country and the impacts and some proposals related to credit usage have been discussed. xxiii