Bir grafın ters wıener enerjisi ve ters Wiener-Estrada indeksi
Bounds for the reverse wiener energy and the reverse Wiener-Estrada index of a graph
- Tez No: 283472
- Danışmanlar: DOÇ. DR. A. DİLEK MADEN GÜNGÖR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu çalışma tarafımızdan ilk defa tanımlanan basit bağlantılı bir grafın ters Wiener enerjisi ve ters Wiener-Estrada indeksi üzerinedir. Öncelikle bir grafın ters Wiener enerjisi ve ters Wiener-Estrada indeksi tanımlanmış ve daha sonra bu invaryantlar için bazı sınırlar elde edilmiştir. Sonuç olarak elde edilen bu sınırlar örnekler üzerinde değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, as the first time in the literature, it has been defined and studied the reverse Wiener energy and the reverse Wiener-Estrada index for a simple connected graph. First of all, the reverse Wiener energy and the reverse Wiener-Estrada index of a graph have been defined. Then some bounds over these invariants have been constructed. Consequently, it has been given some examples for these above results that are obtained.