Ünivalent fonksiyonlar ve alt sınıfları
Univalent functions and subclasses
  1. Tez No: 284330
  2. Yazar: EVRİM TOKLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EKREM KADIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bu tezde, ünivalent fonksiyonlar ve alt sınıfları incelenmiştir. Tezin ilk bölümünde ünivalent fonksiyonların tarihçesinden bahsedilmiştir. İkinci bölümünde ünivalent fonksiyonlar ile ilgili tanım ve teoremlere yer verilmiş, üçüncü bölümünde literatürde bulunan ünivalent fonksiyonlarla ilgili temel teoremler ve sonuçlar derlenmiş, konveks ve starlike fonksiyonlar incelenmiş, dördüncü bölümünde ünivalent fonksiyonların alt sınıfları ve bu alt sınıfları detaylı bir biçimde ele alınmış ve beşinci bölümde ise ünivalent fonksiyonların alt sınıfları ile ilgili literatürde bulunan sonuçlar derlenmiştir.Bu tezin amacı, ünivalent fonksiyonları ve ünivalent fonksiyonların alt sınıflarını detaylı bir biçimde incelemek bu alt sınıflarla ilgili sonuçları yorumlamaktır.
Özet (Çeviri)
In the present thesis, univalent functions and their subclasses were evaluated. In the first chapter historical development of univalent functions have been mentioned, in the second chapter definitions and theorems which related to univalent functions have been given, in the third chapter the result of basic theorems, growth, covering and distortion have been emphasized on and in the fourth chapter subclasses of univalent functions and the result of these subclasses have been focused on in detail. Finally in the fifth chapter, literal findings about subclasses of univalent functions were reviewed.The aim of this thesis is to evaluate the univalent functions and the subclasses of univalent functions in detail and to interpret the result of these subclasses.