Walker manifoldları
Walker manifolds
  1. Tez No: 284329
  2. Yazar: SİBEL TURANLI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ARİF SALİMOV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Bu tezde ilk olarak Walker metriği koordinatlarla tanımlanmıştır.Daha sonra hemen hemen kompleks yapı ile donatılmış Walker metriği araştırılmıştır.Hemen hemen kompleks yapının integrallenebilmesi ve holomorf olması şartları araştırılmıştır.Kahler-Norden-Walker manifold olma şartları incelenmiştir.Norden-Walker manifoldlarının eğrilik özellikleri araştırılmıştır.Son olarakta Norden-Walker ve Kahler-Norden-Walker manifoldları ile Goldberg varsayımı arasındaki ilişki incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this tesis firstly,Walker metric is introduced with coordinates.Later, Walker metric which equipped with almost complex structure is searched.The conditions of integrability and holomorphy of almost complex structure are studied.Curvature properties of Norden-Walker manifolds are searched.Finally, relation between Norden-Walker manifolds, Kahler-Norden-Walker manifolds and Goldber Conjecture is studied.