Potansiyelli Sturm-Liouville denklemlerinin çözümlerinin özellikleri
Properties of solutions of Sturm-Liouville equations with power decay potentials
  1. Tez No: 284908
  2. Yazar: DENİZ KATAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CAFER COŞKUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır.İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır.İkinci bölümde, Weyl çözümü ve Weyl-Titchmarsh fonksiyonu incelenecektir.Üçüncü bölümde, azalan potansiyelli Sturm-Liouville denkleminin çözümleri incelenecektir. Çözümlerin kompleks alt yarı düzleme analitik devamı araştırılacaktır.Dördüncü bölümde Sturm-Liouville denklemi için rezonansın olmadığı bölgelerin özellikleri incelenecektir.Son bölümde ise rezonansın mevcut olmadığı bölgelerle ilgili bazı örnekler verilecektir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters.The first chapter is devoted to the introduction.In the second chapter, Weyl Solution and Weyl-Titchmarsh function have been recalled.In the third chapter, the solutions of Sturm-Liouville equations with decay potentials will be investigated. Analytic continuation of the solutions into the lower semi-complex plane will be observed.In the fourth chapter, the properties of the resonace-free regions for Sturm-Liouville equation has been investigated.Finally, some examples related to resonace-free regions have been given in the five chapter.