Potansiyeli bir polinom olan Schrödinger denklemlerinin jost çözümleri
Jost solutions of Schrödinger equations with a polynomial dependent potential
- Tez No: 284909
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CAFER COŞKUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır.İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır.İkinci bölümde, spektral analizin bazı temel tanım ve teoremleri verilmiştir.Üçüncü bölümde, ele alınan Schrödinger tipi denklemin Jost çözümü elde edilmiştir. Daha sonra elde edilen bu çözüm incelenmiştir.Dördüncü bölümde, Jost çözümünün integral gösterimi elde edilmiştir. Ayrıca elde edilen bu gösterimin bazı özellikleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters.The first chapter is devoted to the introduction.The second chapter, some main definitions and theorems of spectral analysis are given.In the third chapter, the solution of Schrödinger equation is obtained. And than this solution is investigated.In the fourth chapter, integral representation of Jost solution is determined. Also this representation is investigated.