Sanayide kullanılan soğutma sistemleri ve dizaynı
  1. Tez No: 29083
  2. Yazar: MUSTAFA ARSLAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İLKER GÜRKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
ÖZET Bu çalışmada sanayide kullanılan soğutma sistemleri ve dizaynı üzerinde durulmuştur. Soğutma sistemlerinin uygulanmasındaki genel prensipler, depolanacak malların depolama özellikleri, soğuk depoların genel özellikleri, çalışma şartlan araştırılmıştır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda örnek bir projelendirme yapılmıştır. Bu konuda yatırım yapmak isteyen iş adamları için ve proje yapacak mühendisler için bu çalışmanın yararlı olacağım umuyorum.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This study is on cooling system and its design used in industries It was researched that general principle of cooling system in its application, storing principle of goods which will be stored, general features of cold stores and condition of working. A model project was made in the light of this study. I hope that this study will help businesman on cold store and engineer who will make project about this subject