Sınırlı ters operatörlü operatör denklemlerin yaklaşık çözüm metodları üzerine
A study on approximate methods of solution of operator equations with the limited inverse operators
  1. Tez No: 293083
  2. Yazar: ALİ ÜNAL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MAMMAD MUSTAFAYEV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bozok Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Sürekli dönüştürülebilen operatörler hakkındaki teoremlerin uygulanması ile operatör denklemlerin yaklaşık çözüm metodları ele alındı, incelendi ve öğrenildi. Bunun için öncelikle gerekli olan temel kavramlar ve teoremler incelendi. Parametreye bağlı operatör denklemlerin çözümünde küçük parametreler metodu incelendi. Özel olarak parametreye göre devam metodu ele alındı ve bu metodun uygulanması ile operatör denklemlerin yaklaşık çözüm metodu incelendi.
Özet (Çeviri)
Methods of approximate solution on operator equations with the application of theorems about continuously transformed operators were discussed, investigated and learned. Firstly, the basic concepts and theorems were examined. The method of small parameters was analyzed on the solution of operator equations depending on the parameter. Particularly, according to the parameter the continue method was discussed and approximate methods of solution of operator equations were examined with the application of this method.