Kam yapma aparatı
Cam milling attachment
  1. Tez No: 353
  2. Yazar: ORHAN UZUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FEVZİ ERCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1986
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
ÖZET Bu çalışmada, kamların kesici takım hareketlerinin sınırlı olduğu klasik tezgahlarda güvenilir bir şekilde işlenebilmesi için“Kam Yapma Aparatı ”nın projesi ve yapımı gerçekleştirilmiştir. Çalışma beş bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde çalışmanın amacı, kapsamı, metodu, önemi ve sınırlılıkları üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde kamlar hakkında genel bilgil verilerek, yürek mekanizmaları detaylıca anlatılmıştır. Üçüncü bölümde kam imal metodları ü- zerinde durulmuştur. Dördüncü bölümde kam yapma aparatı ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Son bölümde ise sonuçlara ve önerilere yer veril - mistir. - III-
Özet (Çeviri)
CAM MILLING ATTACHMENT ABSTRACT In this study, it has been worked. On the design and manufacture of a cam milling attachment which will make possible the fabrication of cams to the exact dimensions on the conventional milling machines the cutting tools, of which have limited movements. The study consists of five chapters. In the first chapter, the ob jectives, scope, method and the limitations of the study has been dis cussed. In the second chapter, general information on cams has been given and me (cam mechanism s (have been explained in detail. In the third chapter, the methods of cam milling have been discussed. In the forth chapter, design and manufacture of the cam milling attachment has been described in detail. In the last chapter, the conclusions and recommendations took place. -IV-