Land, identity and community in Louise Erdrich's Love Medicine and Four Souls
Louise Erdrich'in Love Medicine ve Four Souls kitaplarında yer, kimlik ve toplum
  1. Tez No: 294462
  2. Yazar: GİZEM ÜZÜMCÜ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. ESRA ÇOKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, American Culture and Literature
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez Erdrch'in iki romanı, Love Medicine ve Four Souls'da toplumun karakterleri bir arada tutan bağlayıcı bir faktör olmasını ve onlara iyileşme ve hayatta kalma gücünü vermesini ele almaktadır. Toplum o kadar önemlidir ki toplumdan ve de aileden ayrılan ana karakterleri çöküşe sürükler. Her kim topraklarından ayrılarak toplumuyla ve ailesiyle bağlarını koparırsa, kişisel, kültürel ve manevi çöküşle karşılaşır. Bu terk ediş karakterleri tamamen farklı kişiliklere dönüştürür.
Özet (Çeviri)
This dissertation deals with Erdrich?s two novels, Love Medicine and Four Souls, since in both novels community becomes the binding factor that holds characters together and gives them the power to heal and survive. Community is so crucial that leaving family and community destroys the female protagonists of both novels. Whoever breaks bonds with the community and family by leaving the land, encounters spiritual, cultural and personal decimation. Leaving home and land transforms characters into different personalities.