Başlangıç düzeyi korno eğitiminde sorunlara ilişkin eğitimcilerin görüşleri
Educators thoughts about problems encountered on beginner level french horn education
- Tez No: 296299
- Danışmanlar: DOÇ. DR. UĞUR TÜRKMEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu çalışma; Başlangıç Düzeyi Korno Eğitiminde karşılaşılan sorunlara yönelik eğitimcilerin görüşlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır. Başlangıç düzeyi korno eğitimi veren eğitmenlerin gönüllü olarak yanıtladığı yapılandırılmış görüşme formu ile veriler toplanmıştır. Çalışma genel olarak müzik eğitiminin önemli bir kolu olan çalgı eğitiminde, özelinde ise korno eğitiminde sorunların belirlenmesi, yeni çalışmalara kaynak teşkil etmesi bakımından önemlidir.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this study is to consider educators thoughts about problems encountered on beginner level French Horn education.The datas were taken by volunteer educators via structured interview form.The study focuses on the basic problems of beginner level French Horn education and is important to be a source for further studies.