Ardışıl kod çözme algoritmasını ve kod birleştirme tekniğini kullanan tam ve kısmi yeniden iletimli I.türden karma ARQ sistemlerinin başarım analizi
- Tez No: 29679
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NECMİ TAŞPINAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1993
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Erciyes Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
-v- ÖZET Bu çalışmada, ardışıl kod çözme algoritmasını ve kod birleştirme tekniğini kullanan tam ve kısmi yeniden iletimli I. türden karma ARQ sistemleri incelenmiştir. Birinci bölümde, veri haberleşme sistemlerinde hata kontrolü ve hata düzeltmek için kullanılan teknikler ve bu tekniklere göre geliştirilmiş sistemlerden bahsedilmiştir. tkinci bölümde, temel AEQ sistemleri sunularak, bu sistemle rin başarım ve güvenirlilik analizleri yapılmıştır, Üçüncü bölümde, konvolüsyon kodları, ardışıl kod çözme algoritması, kod birleştirme tekni&i, kod birleştirmeli ardışıl kod çözme algoritması ile kısmî tekrarlamalı ve kod birleştirmeli ardışıl kod çözme algoritması açıklanmıştır. Dördüncü bölümde, ardışıl kod çözme algoritmasını kullanan I. türden karma ARQ sistemleri; ardışıl kod çözme algoritmasını ve kod birleştirme tekniğini kullanan tam ve kısmî yeniden iletimli I. türden karma ARQ sistemleri anlatılmış ve SR modu için başarım analizleri yapılmıştır. Beşinci bölümde, söz konusu sistemlerin başarımları değerlen dirilmiştir. Altıncı bölüm ise sonuçların tartışıldığı bölümdür.
Özet (Çeviri)
-vı- SUMMARY Tn this study, full and partial retransmission type- T hybrid ARQ schemes using sequential decodinq and code combining technique have been studied. In the first chapter, the techniques used in data communications systems for error control and the systems using these techniques have been given. In the second chapter, basic ARQ schemes were given and their throughput and reliability analysis have been done. In the third chapter, convolutional codes, sequential decoding, code combining technique, sequential decoding with code combining, and sequential decoding with partial repetitions and code combining have been described. In the fourth chapter, type-I hybrid ARQ systems using sequential decoding with and without code combining technique and partial retransmission type-I hybrid ARQ systems using sequential decoding and code combining technique have been presented and throghput analysis of these systems hss/B been don© for SR mode. In the fifth chapter throuqhtputs of these systems have been appraised. Chapter sixth is the discussions chapter.