Modülüs fonksiyon ile kuvvetli A-yakınsaklık
Strong A-convergence with respect to modulus function
  1. Tez No: 297587
  2. Yazar: TAYFUN CANSU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN KAPLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Niğde Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Beş bölüm olarak düzenlenen bu çalışmanın birinci bölümün giriş, ikinci bölümün çalışmamız boyunca karşılaşacağımız temel kavramlar ve toplanabilme kavramı verildi.Üçüncü bölümde uzayı tanımlanarak, bu uzayın lineer tam paranormlu uzay olduğu gösterildi ve bazı özellikler incelendi. Bundan başka p ve q dizilerinin durumlarına göre ve uzayları arasındaki ilişkileri ifade eden teoremler verildi.Dördüncü bölümde matrisi yerine non ? negatif regüler A matrisi alınarak toplanabilme metodu tanımlanarak, bu uzayın tam paranormlu lineer uzay olduğu gösterildi ve bazı özellikleri incelendi. Ayrıca bu uzayla ilgili bazı özellikler ve kapsama bağıntıları verildi. Beşinci bölümde sonuçlar irdelendi.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first and second chapters, basic definitions and summability consepts are given. In the thing second chapter space is defined and it is shown that this space is a linear complated paranormed space.Futhermore, some theorems which give the relations between the spaces and due to the stuations of the sequences p and q, are proved. The in the last chapter, by taking a regular non ? negative matrix A instead of matrix, summability method.of this space is defined and it is shown that is a complate paranormed space. mally ,the summary of inclusion relations and some properties of this space are given related to this space.in the fifth chapter,results and some suggestions are given.