Bazı fonksiyon uzaylarında yaklaşım özellikleri
The properties of approximation in some function spaces
  1. Tez No: 299241
  2. Yazar: OĞUZ OĞUR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENAP DUYAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 37
Özet
Bu tezin birinci bölümünde iki değişkenli fonksiyonlara karşılık gelen Steklov fonksiyonları tanımlanmış olup Sandberg ve Dingankar (1995)'ın çalışmalarındaki tek değişkenli durum için verilen özellikler iki değişkene göre değerlendirilmiştir. Tezin ikinci bölümünde ise tek değişkenli fonksiyonlar için Riemann-Stieltjes integrali aracılığıyla Steklov fonksiyonu tanımlanmış yine aynı çalışmadaki özellikler bu fonksiyonlar için değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first chapter of this thesis, Steklov functions corresponding to the functions of two variables are described and the features which are given for condition with one variable in the study of Sandberg and Dingankar (1995) are evaluated for functions of two variables. In the second chapter of the thesis, Steklov function is described thgrough the mediation of Riemann-Stieltjes integral for the functions of one variable and again the features in the same study are evaluated for these functions.