Toplam kalite yönetiminin marka yönetimiyle ilişkisi
The concern of total quality management with brand management
  1. Tez No: 303919
  2. Yazar: HAKTAN ATALAY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER GÜMÜŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Rekabetin arttığı ve teknolojinin hızlıca hayatımıza hükmettiği günümüzde, firmaların, rakiplerinden ayrılabilmek ve başarıyı sağlayabilmek için toplam kalite ve marka yönetimlerine önem vermeleri gerekmektedir.Globalleşen dünyada, rekabet edemeyen yok olur kuralının var olmasından ötürü, firmaların kaliteye, buna bağlı olarak da toplam kalite yönetimine ve diğer rakiplerinden ayrılmak için marka yönetimine dört elle sarıldıkları bir gerçektir. Kalite ve marka rekabetin en önemli silahı haline gelmiştir.Bu çalışmanın amacı, toplam kalite ve marka yönetiminin tüm detaylarını açıklamak, bu kavramların tarihsel gelişimlerinden yola çıkarak, tanımlanmaları, süreç ve türleri ile ilgili bilgilerin aktarılmasını sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
In the present day, which is competitive and technology dominates our lives rapidly, companies should regard Total Quality Management and brand management to be different from their competitors and to be successful.In the globalizing world, due to existing the rule that who can not compete has to be vanished, its true that companies have been working whole heardly on total quality management and the brand management to be different from their competitors. Quality and Brand have been playing the most important role in the competition.The aim of this work is to explain all details of Total Quality and Brand Management, to make sure the knowledge about their definitions, process and kinds passes on regarding the improvement of these conceptions.