Structural changes in fresh fruit and vegetable distribution channels between 1982-2012 in Turkey with specific emphasis on The Ankara Wholesale Market
Ankara Toptancı Hali örneğinde Türkiye?de yaş meyve ve sebze dağıtım kanallarında 1982-2012 yılları arasında gerçekleşen yapısal değişiklikler
  1. Tez No: 305735
  2. Yazar: MÜNİB ÂLİ ERONAT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MELİH PINARCIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Şehircilik ve Bölge Planlama, Urban and Regional Planning
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bölge Planlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 158
Özet
Bu çalışma otuz yıllık bir perspektif içinde yaş meyve ve sebze dağıtım süreci içinde yer alan aktörlerin yaşadığı yapısal değişiklikleri inceleme amacı taşımaktadır.- Yaş meyve ve sebze dağıtım süreci içinde yer alan aktörler hangileridir?- Geçtiğimiz otuz yıllık perspektif içinde bu aktörler nasıl değişmişlerdir ve genel ekonomik gelişmeler ile hükümet politikalarından nasıl etkilenmişlerdir?- Bu aktörlerin gelecek için taşıdıkları potansiyel nedir ve ilgili tüm taraflar için; üreticiler, dağıtıcılar ve tüketiciler için her kesimin kazanacağı bir ortamı sağlayacak gelişmenin anahtar konumundaki alanları nelerdir?
Özet (Çeviri)
This study intends to examine the changes in the structural relations between the actors of fresh fruit and vegetable distribution process within a time scope of thirty years perspective. In summary the following questions were tried to be answered:- Who are the actors active in the fresh fruit and vegetable distribution process?- How these actors transformed within a time scope of thirty years and how they were effected from the changes in overall economic developments and government policies?- What potentials do these actors have for the future and what are the key areas of development to sustain a winning environment for all parties involved: for producers, distributors and consumers?