A. Ş. K.
L. O. V. E.
- Tez No: 306560
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİS ASİLTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 39
Özet
Hasan orta yaşlarına doğru ilerleyen bir eğitmendir. özel dershanelerde iletişim dersleri vermektedir. istanbul' da ailesinden ayrı tek başına yaşamaktadır. çalışmadığı zamanlarda vaktini, üniversite öğrencisi sevgilisi Serap' la geçirmektedir.ayrıca fotoğraf çekmekten hoşlanmaktadır. Serap ' la mutytlu gibi görünen bir ilişkileri vardır fakat Hasan' ın iç dünyası kadınlar konusunda o kadar da net değildir! bir gece eğlenip eve döndüklerinde Serap'a eski sevgilisiyle ilgili sorular sormaya başlar ve kısa bir süre tartışırlar.Fakat bu durum çok uzun sürmez Hasan bu konuyu açıtğı için pişman olarak,Serap'a hazırladığı bir süprizle durumu toparlar.Bir süre sonra aslında bu konunun kapanmadığı ortaya çıkar.Üstelik çok basit gibi görünen bir olay yüzünden yine tartışır ve ayrılırlar.Kadınlara karşı güvenini tamamen yitiren Hasan çareyi daha yüzeysel ilişkiler yaşamakta bulur.Ancak bununda bir çözüm olmadığını anlaması çok uzun sürmeyecektir.
Özet (Çeviri)
Hasan is a middle aged lecturer.He is giving communication lectures in private courses. He is living in İstanbul alone seperated from his family. He is spending most of his free time with Serap who is a young university student.Also he likes to take photos.His relation with Serap is seemed happy but on the other hand his mind is not so clear about women.One night when they come his house with Serap he starts to ask questions about her ex-relations and boy friends by this reason start to argue but this stiuation won't last long he makes her feelings become allright with a nice supriseAfter some time this trouble repeats again and it has been noticed that the situation is not over it is a big issue and they broke up after arguing again.Finally Hasan lost all his trust to women after his relation and broking with Serap He starts to have one night stand rebound relations but i won't take too long for him to understand this is not a solution for his life