Web-based distance learning system application
Web tabanlı uzaktan eğitim sistemi uygulaması
  1. Tez No: 307089
  2. Yazar: MUHAMMET SERKAN ÇİNAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ŞEN ÇAKIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Bu çalışmada, bir Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Sistemi Uygulaması geliştirilmiştir. Yazılım geliştirilirken bir kamu kurumunun gereksinimleri göz önünde bulundurulmuş ve analiz edilmiştir. Uygulamamızı değerlendirebilmek için örnek ders ve içerikler hazırlanmış, geliştirilen değerlendirme anketi kurum çalışanlarına uygulanmıştır. Bu yapılan anket ile sitenin formatı, derslerin sunumu, teknik altyapı ve performans ile ilgili veriler toplanmıştır. Elde edilen veriler uygulamanın çalışanlar tarafından başarılı olarak kabul edildiğini göstermektedir. Ayrıca, uzaktan eğitimde birey merkezli eğitimin, etkileşimli IPTV(Internet Protocol Television) teknolojisi ile gerçekleştirilmesine yönelik farklı bir bakış açısı sunulmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, a Web-Based Distance Learning System Application is developed. While developing this software, requests of a Turkish governmental organization are analyzed. Sample lecture materials are prepared and a questionnaire is applied to staff of organization to assess our efforts. The questionnaire collected data about the website format, presentation of courses, infrastructure, functionality and the performance of the other technical issues. Results show that the website is accepted as successful by the staff. Besides, individual oriented education in distance education is presented with a different point of view which focuses on the application of IPTV to the system of distance education.