Discrete Mittag-Leffler functions in fractional calculus
Kesirli kalkülüsde ayrık Mittag-Leffler fonksiyonları
- Tez No: 318096
- Danışmanlar: DOÇ. DR. THABET ABDELJAWAD, YRD. DOÇ. DR. DUMİTRU BALEANU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankaya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 96
Özet
Belirli bir türdeki Caputo q-kesirli diferansiyel denklemler çözülmüştür. Çözümler kısa bir süre önce oluşturulan genelleştirilmiş Mittag?Leffler fonksiyonları ile ifade edilmiştir. Bunlara ulaşmak için ardışık yaklaşım yöntemi kullanılmıştır. Ortaya çıkan Mittag?Leffler fonksiyonu daha önceden Kilbas ve Saigo'nun öne sürdüğü q?analogu genelleştirmektedir. Ayrıca, bu tezdeki içerikde çok yakın zamanlarda T.Abdeljawad ve D.Baleanu tarafından sonuçlandırılmış ayrık Mittag? Leffler fonksiyonları ve q?analog Mittag?Leffler fonksiyonları ele alınmaktadır.
Özet (Çeviri)
A specific type of Caputo q?fractional differential equations has been solved. The solutions have been expressed via the generalized q- Mittag Leffler func- tions which were comprised a while ago. The method of successive approxi- mation has been used to reach the solutions. Mittag-Leffler function makes q-analog, which was proposed by Kilbas and Saigo before, generalized. In addition to this, discrete Mittag-Leffler functions and q-analog Mittag- Leffler functions, concluded by T. Abdeljawad and D.Baleanu recently, have been discussed in the content of this thesis.