Türkiye'de portföy yatırımlarını belirleyen tercihler
Determinants of portfolio investments in Turkey preferences
  1. Tez No: 319718
  2. Yazar: FİRDEVS ÜSTÜN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YUSUF TUNA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Ekonomi, Banking, Economics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Bankacılık ve Finans Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 139
Özet
Gelişmişlik seviyesinin en belirgin unsuru ekonomik kalkınmadır. Ekonomikkalkınmayı sağlamak için ise en önemli basamak yatırım ve yatırımcı kanalına sahipolmak gerekliliğidir. Çalışmanın konusunu da içeren yatırım tercihleri, bireylerin biryatırım kararı alırken göz önünde bulundurması gereken ve bireyleri etkileyen hertürlü tercih ve faktörleri analiz etmektedir. Bundan yola çıkılarak çalışmada yatırımlailgili stratejiler, yatırım araçları, yatırımı ve yatırımcıyı etkileyen faktörler,yatırımcının risk algısı ve tüm bu başlıkları içeren anket uygulaması yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The most significant element of the development level of economic development. economicThe most important step to ensure the development of investment and investor channelthe necessity to be. Investment choices, including the subject of the study, individualsand individuals should consider when making investment decisions that affectkinds of preferences and factors analyzes. From there, with an investment of studyrelevant strategies, investment vehicles, investment and factors affecting investors,with the investor's risk perception survey conducted and all of these topics