Domenico Dragonetti La Majör Kontrabas Konçertosu'mun incelenmesi
Investigation of a Major Concerto for Double Bass Domenico Dragonetti
- Tez No: 331024
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. MELİH BALÇIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Yaylı Çalgılar Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu çalışmada besteci ve kontrabas sanatçısı olarak adından söz ettirmiş olan Domenico Dragonetti'nin La Majör Kontrabas Konçertosu incelenmiştir.Yapılan araştırmada bestecinin yaşadığı döneme ait özellikler net bir biçimde anlatılmıştır.En son olarak yapılan analizler ile ilgili çalışmalar şekiller halinde gösterilmiş ve konçertonun tamamı sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study analyzes the well-known composer and double bass player Domenico Dragonetti?s concerto for double bass in A major. The research conducted also illustrates clearly the characteristics of the period in which Dragonetti lived.The final section presents the works performed for the analyses in figures and gives the complete concerto