Çağdaş Türk bestecilerinden Kemal Sünder'in hayatı ve eserleri
The life and works of Kemal Sünder who is one of the contemporary Turkish composers
  1. Tez No: 331023
  2. Yazar: MURAT ERDİL
  3. Danışmanlar: PROF. GÜLPER REFİĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyografi, Müzik, Biography, Music
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzikoloji Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Genel Müzikoloji Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu tez metninde, çağdaş bestecilerimizden Kemal Sünder'in yaşam öyküsü ve eserleri detaylı bir şekilde incelenmiş, müzikal anlayışı, araştırmacı kişiliği ve müzik üzerine inceleme yazıları üzerinde durularak besteci kimliğine dair bilgiler verilmiştir.Birçok kaynak kitapta, yaşamı ve besteciliğine dair yüzeysel olarak değinilmiş olan bestecinin, bu çalışma ile daha iyi anlaşılabilmesi ve müzikal anlayışının daha iyi kavranabilmesi amaçlanmıştır.ANAHTAR KELİMELER: Kemal Sünder, Çağdaş Türk Bestecileri, Senfoni, Timpani, Film Müziği
Özet (Çeviri)
In this study, Kemal Sünder?s, one of our contemporary composers, life and works were analysed in detail, and information about him, as a composer, was given, emphasising on his musical views, inquisitive character and his essays on music.The aim of this study was allow people to understand better the musical views of the composers, whose life and talents as a composer have superficially mentioned.KEY WORDS: Kemal Sünder, Contemporary Turkish Composer, Symphony, Tympani, Soundtrack