Değişken katsayılı lineer fark denklemleri için çözüm yöntemleri
Solution methods for linear difference equations with variable coefficients
  1. Tez No: 339802
  2. Yazar: ERDEM BAYAR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYŞEGÜL DAŞCIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Bu çalışmada değişken katsayılı lineer fark denklemlerinin analitik çözüm yöntemleri üzerinde durulmuştur.Birinci bölümde fark denklemleri üzerine günümüze kadar yapılan araştırmalardan ve kullanım alanlarından bahsedilmiştir.İkinci bölümde fark denklemleri için temel kavramlar verilip fark denklemlerinin çözümleri ve sınıflandırılması üzerinde durulmuştur.Üçüncü bölümde ise sabit katsayılı lineer fark denklemlerinin analitik çözümleri verilmiştir.Son olarak dördüncü bölümde değişken katsayılı lineer fark denklemlerinin analitik çözüm yöntemleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study analytical solution methods of linear difference equations with variable coefficicients are emphasized.In the first chapter, prior searchs on difference equations and usage areas of difference equations are mentioned.In the second chapter, basic consepts for difference equations are given, and solutions and classifications of difference equations are emphasized.In the third chapter, the analytical solutions of linear difference equations with constant coefficients are given.Finally, in the fourth section, the analytical solution methods of linear difference equations with variable coefficients are given.