Kısmi metrik uzayda carıstı tip sabit nokta teoremleri
Caristi type fixed point theorems on partial metric space
  1. Tez No: 343983
  2. Yazar: ÖZLEM ACAR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İSHAK ALTUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş için ayrılmıştır.İkinci bölümde bazı temel tanımlar, kavramlar ve teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümün ilk alt başlığında kısmi metrik konusuna giriş yapılmış, kısmi metrik uzayda Caristi teoremi verilmiştir. İkinci alt başlıkta ise quasi metrik uzayda Caristi teoremi verilmiştir.Dördüncü bölümde kısmi metrik uzayda Caristi dönüşümünün bazı genelleştirmeleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of four chapters. The first chapter is reserved for introduction.In the second chapter, some fundemental definitions, concepts and theorems are given.In the first subsection of section three, we introduce to partial metric space, and Caristi theorem is given in there. In the second subsection, Caristi theorem is given in quasi metric space.In the fourth chapter, we give some generalizations of Caristi theorem in partial metric space.