Hemen hemen f-kosimplektik manifoldlar
Almost f-cosymplectic manifolds
  1. Tez No: 346411
  2. Yazar: MUSTAFA YILDIRIM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NESİP AKTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel kavramlardan söz edilmiştir. Üçüncü bölümde, hemen hemen f-kosimplektik manifoldlar için eğrilik özellikleri verilerek bu tip manifoldların bazı paralel tensör alanlarıyla olan ilişkileri incelenmiş ve hemen hemen f-kosimplektik manifoldlara iki örnek verilmiştir. Son bölüm ise sonuç ve önerilere ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provide a generel knowledge of literature. In the second chapter, we have given about the basic concepts needed. In the third chapter, curvature properties of the generalized almost f-cosymplectic manifolds are given and some relationships with some paralel tensor fields are examined and we have given two examples for almost f-coymplectic manifolds. The last chapter is devoted into results and recommondatitons.