Routing of the medical waste collection vehicles for the Istanbul Metropolitan Municipality
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tıbbi atık toplama araçları rotalanması
  1. Tez No: 352484
  2. Yazar: MÜGE GÜÇLÜ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DENİZ AKSEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tıbbi atık toplama ve bu atıkların yönetimine odaklanılmıştır. Şehir Anadolu ve Avrupa olmak üzere ikiye ayrılarak, iki adet alt problem yaratılmış ve çözümlenmiştir. Anadolu ve Avrupa yakaları için TABU arama metodu kullanılarak iki farklı araç rotalama sistemi geliştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we focus on waste collection and management in Istanbul Municipality. The city is divided into two regions therefore two sub-problems are generated and solved.Both European side and the Anatolian side of Istanbul are examined and two different routing schemes are generated by using TABU search.