Lineer olmayan evolüsyon denklemlerin ilerleyen dalga çözümleri üzerine
On travelling wave solutions of nonlinear evolution equations
  1. Tez No: 355599
  2. Yazar: MUSTAFA MIZRAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ABDULKADİR ERTAŞ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dicle Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 98
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Bu tezin ilk bölümünde tek dalgaların kısa bir tarihi verilmiştir. İkinci bölümde ilerleyen dalgalar betimlenmiştir. Üçüncü bölümde ilerleyen dalga çözümlerini elde etmek için kullanılan bazı analitik yöntemlerin analizi yapılmıştır. Dördüncü bölümde, bazı analitik yöntemlerin uygulamaları araştırılmıştır. Beşinci bölümde, elde edilen sonuçlar tartışılmıştır Tek dalga, İlerleyen Dalgalar, İlerleyen dalga Çözümleri, Solitonlar
Özet (Çeviri)
This thesis contains five chapters. In the first chapter, brief history of solitary waves are given. In the second chapter , travelling waves are described. In the third chapter chapter, some analytical methods for obtaining travelling wave solutions are analyzed. In the fourth chapter, applications of some analytical methods are examined. In the fifth chapter, results are discussed.