Türkiye'de Cumhuriyet'ten günümüze kurumsal kimlik
Corporate identity in Turkey, from foundation of Republic to the date
  1. Tez No: 357506
  2. Yazar: SHAHIN AZHDAROV
  3. Danışmanlar: PROF. AYŞEGÜL İZER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Toplam dört bölümden oluşan tez çalışmasının ikinci bölümünde, kurumsal kimlik kavramının Batı'da ve Amerika'da tarihsel olarak nasıl geliştiğine değinilmiş, hangi dönemlerden geçtiği ve bu dönemlerden nasıl etkilendiği ortaya konmuştur. Çalışmanın ikinci bölümünde, kurum kimliği kavramının yanı sıra kurum tasarımı, kurum felsefesi, kurumsal davranış ve kurumsal iletişim bir bütün olarak tanımlanmaktadır. Bu bölümde hem de kurumsal kimliğin etkileşim içinde olduğu alanlar da yer almaktadır. Tezin son bölümünde ise kurum kimliği kavramının Türkiye'deki tarihsel gelişiminin yanı sıra Cumhuriyet'ten günümüze Türkiye'deki kurumların değişim süreci ve tarihsel gelişimine yer verilmiştir. ANAHTAR KELİMELER: Erken Cumhuriyet Dönemi, Kimlik, Kurumsal Kimlik.
Özet (Çeviri)
In the second part of the thesis, consisting of a total of four sections have mentioned how the concept of corporate identity developed historically in the West and in USA, through which periods has gone and how has been revealed about the effect of this period. In the third part of the study, as well as the institutions of the concept of corporate identity, are defined the corporate design, the corporate philosophy, the corporate behavior and the corporate communication as a whole. In this section are also included the areas of corporate identity interaction. In the last part of the thesis has been given the historical development of the concept of the corporate identity in Turkey as well as the process of change and historical development of Turkey's institutions in the Republic of Turkey at the beginning to the present day. KEYWORDS: Corporate Identity, Identity of the Early Republican Period.