Türk Borçlar Hukukunda müteselsil kefalet sözleşmesi
Joint suretyship agreement under The Turkish Obligations Law
- Tez No: 357810
- Danışmanlar: PROF. DR. İLHAN ULUSAN
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Hukuk, Law
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Kültür Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Hukuk Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Özel Hukuk Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 427
Özet
Çalışmamızın konusunu“Türk Borçlar Hukukunda Müteselsil kefalet sözleşmesi”oluşturmaktadır. Çalışmamız 4 ana bölüm altında incelenmiştir. Çalışmamızın birinci bölümünde müteselsil kefalet sözleşmesinin tanımı, niteliği, tarafları ve benzeri sözleşmelerden ayırt edilmesi ele alınmıştır. Çalışmamızın ikinci bölümünde ise müteselsil kefalet sözleşmesinin geçerlilik koşulları incelenmiştir. Müteselsil kefalet sözleşmesinin hükümleri ise çalışmamızın üçüncü bölümünde ele alınmıştır. Çalışmamızın dördüncü bölümünde müteselsil kefalet sözleşmesinin sona ermesi üzerinde durulmuştur.
Özet (Çeviri)
Issue of our study is consists of“Joint Suretyship Agreement Under The Turkish Obligations Law”. Our study is examined under 4 main parts. At the first part of our study, joint suretyship agreement's defination, qualification, parties and discremenant from other similar contracts have been issued. Validity conditions of joint suretyship agreement have been discussed at the second part of our study. Provisions of joint suretyship agreement have been issued at the third part of our study. Termination of joint suretyship agreement has been evaluated at the fourth part of pur study.