İş sağlığı ve iş güvenliğinde risk analizi: Gıda sektöründe bir uygulama
Risk analysis in occupational health and sayefty: an application in food industry
  1. Tez No: 358139
  2. Yazar: NEVİN ÇOLAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERHAN EROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Maltepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 199
Özet
İş Sağlığı Ve İş Güvenliği çalışma ortamının sebep olduğu iş kazaları ve meslek hastalıklarından dolayı oluşan ekonomik ve sosyal kayıpları önlemektedir.Çalışanların sağlıklarının korunmasında ve çalışma kapasitelerinin arttırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bu çalışmada bir gıda sektöründe iş sağlığı ve güvenliği kapsamında risk analizi uygulaması yapılmıştır. Çalışan ve işverenin konu ile ilgili farkındalığı arttırılmıştır.
Özet (Çeviri)
The occupational health and safety prevent the financial and social process originating from industrial accidents and occupational diseases caused by operational environments. Besides ,studies play important roles in the issues such as ; protection and promotion of workers' healh, development of working capacity and skills,establishment and prosecution of safe and healthy environmentfor all strokeholders. In this study an application of risk analysis has been carried in food sector. Employee and emplioyer have been aware of issue.