A Database for evaluating stocks trading in ISE
İMKB'de işlem gören hisse senetlerini değerlendirme amaçlı bir veritabanı
- Tez No: 36187
- Danışmanlar: DOÇ.DR. KÜRŞAT AYDOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 94
Özet
ÖZET IMKB'DE İŞLEM GÖREN HİSSE SENETLERİNİ DE?ERLENDİRME AMAÇLI BİR VERİTABANI Hazırlayan Arda Kaya Tez Yöneticisi: Doç.Dr. Kürşat Aydoğan Bu çalışma İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören hisse senetlerinin verilerini saklama ve düzenleme amaçlı yazılmış bir veritabanıdır. Sistem bütün firmaların tüm verilerini saklayabilin ekte, sermaye artışı ve temettü verme işlemlerinin fiyat verileri üzerindeki etkisini arındırabilmekte, ve raporların kullanıcı tarafından tanımlanabilmesine olanak vermektedir. Veritabanına erişim sağlayan program menüler kullanılarak yazılmıştır ve öğrenip kullanması son derece kolaydır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A DATABASE FOR EVALUATING STOCKS TRADING IN ISE By Arda Kaya Supervisor: Assoc. Prof. Kürşat Aydoğan This thesis is a design of a database that will store and manage the data of Istanbul Stock Exchange. The system is capable of storing the data of all companies for the time periods defined, adjusting price data to normalize capital increase and dividend effects, and producing custom designed reports to provide users flexibility. The program, which provides interface to database, is menu driven and user friendly.