A Decision consultancy case on strategy formulation of a livestock project
- Tez No: 36355
- Danışmanlar: DOÇ.DR. DİLEK ÖNKAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
ÖZET Bu tezin amacı, bir projeyi üst yönetimin karar verebilmesine yardımcı olmak üzere karar destek mekanizmalarını ve olası sonuçlarım birleştirerek hazırlamaktır. Hükümet uygulamaları nedeni ile sözkonusu firma süt ineği suni tohumlama projesine girmek zorunda kalmıştır. Bu çalışma endüstri yapısını, tahmin ve şimdiki değer hesabını, önerilen değer zincirini, pazarlama stratejisini, servis kalite - garantisi ile motivasyon programını içermektedir. Anahtar Kelimeler : karar destek, süt ineği suni tohumlaması, servis kalitesi, servis garantisi, değer zinciri, performans ölçüm sistemi, hedeflerle yönetim, finansal tahmin ve şimdiki değer hesabı
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this thesis is to assist in a project that combines decision support mechanisms and their probable results to assist top management in decision making. Government regulation obliges the subject firm to enter dairy cattle artificial insemination business. This study covers an analysis for the industry structure, financial estimation and present value calculations, suggested value chain, marketing strategy, and service guarantee - quality with a motivation program. Keywords : decision support, dairy cattle artificial insemination, service quality, service guarantee, value chain, performance appraisal system, management by objectives, financial estimation and present value calculation