Karabük Üniversitesi öğrencilerinin zaman yönetimi becerileri ile akademik başarıları arasındaki ilişki
The relation between academic succeses and time management skills of Karabük University students
  1. Tez No: 364889
  2. Yazar: BURCU KİBAR YÜCEL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YAHYA FİDAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Kamu Yönetimi, Education and Training, Public Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Zaman eşsiz bir kaynaktır. Bu eşsiz kaynağın kullanılması da çok büyük ölçüde hassasiyet gerektirir. Çünkü zaman hayat demektir. Günümüzde zaman hızla tüketilmektedir ve hemen herkes zamanının olmamasından yakınmaktadır. İstenen ise belirli bir süre içinde en fazla zamanı değerlendirmektir. Bu, zaman içinde kendimizi yönetmekle mümkündür. Zaman yönetimi kişinin iş ve özel hayatında etkili ve verimli olmasını sağlar. Bu araştırmanın amacı Karabük Üniversitesi öğrencilerinin zaman yönetimi becerileri ile akademik başarıları arasında bir ilişki olup olmadığının belirlenmesidir. Araştırma sonucuna göre, öğrencilerin zaman yönetimi becerileri ile akademik başarıları arasında ilişki vardır. Anahtar Sözcükler : Zaman Yönetimi, Akademik Başarı, Üniversite Öğrencileri
Özet (Çeviri)
Time is unique resource. The usage of that resource requires big amount of sensitivity. Because time is life. Nowadays, time is being consumed rapidly. Almost everyone is suffering from the lack of time. The only thing that is desired is to evaluate the maximum time for a while. It is possible to manage ourselves in time. Time management ensures is be effective and efficient in one's work and personal life. The goal of that study is to determine whether there is a relation ship between time management and academic successes of the university students or not. According to research, is the relationship between time management skills and academic achievement of students. Key words of Thesis : Time Management, Academic Success, University Students