Kültürlerarası turizm iletişiminde mobil uygulamalar ve turnistanbul trip planner mobil uygulama tasarımı
Mobile applications on intercultural communications within tourism and turnistanbul trip planner mobile application design
  1. Tez No: 365828
  2. Yazar: ELİF ÇAMAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. BARIŞ ATİKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim ve Tasarım Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: İletişim Sanatları ve Tasarım Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu çalışmada, kişinin ilgi alanları çerçevesinde, kişisel gezi planı oluşturulmuştur. Türkiye Seyahat Acentaları Bilrliği (TÜRSAB) istatistiklerine göre son 10 yıldaki turist sayısı ortalama % 140 oranında artmıştır. Her ziyaretçi ortalama 3 ile 10 gün kalmaktadır. Bu kişilere genellikle yakınları eşlik etmektedir. Var olan konvansiyonel rehberlik hizmetleri kişiye özel olmadığı için yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden rehberlik hizmetleri genel olarak tercih edilmek zorunda kalınmakta ya da tercih edilmemektedir.
Özet (Çeviri)
In this study, a personal trip plan has been developed considering the individuals' interests. According to the statistics of the Association of Turkish Travel Agencies (ATTA), the number of tourists visiting Turkey has increased 140%. On average, a visitor spends between 3-10 days in Turkey. These tourists are frequently accompanied by their relatives. Existing conventional guidance services have been insufficient as they are not individualized. Therefore, general guidance services are preferred or they are not preferred at all.