Okul öncesi çocuk hikaye kitaplarında uygulanan illüstrasyonların biçim dili
The form language of applied illustrations in junior story books of pre-school
  1. Tez No: 368016
  2. Yazar: SARA SOLTANİ BARANDOOZİ
  3. Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. KUBİLAY DAĞBATIRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Okul öncesi çocuk kitaplarındaki illüstrasyonların çocuklar üzerinde ki gelişimi ve psikoloji etkilerinin incelenmesi. Biçim dilinin gerekli kurallara göre oluşturulması ve illüstrasyonların oluşum süreçleri bu tez içerisinde yer almıştır.. Tasarımı oluşturan şahısların bu işe uygun olup olmadığı incelenmiştir. Bu eserleri inceleyen ve denetleyen kurulların olmaması kitapların uygun evlere göre yapılanmasının çocuklar üzerinde ki olumsuz etki etme süreçleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
Illustrations in children's books on children of pre-school development and psychology to investigate the effect. Format required by the rules of the language formation process of creation and illustrations are included in this thesis .. Design fit for this job constitutes whether individuals were examined. These works examine and inspect the books of the lack of established according to proper home structuring process does not negatively impact on children were examined.