Lider pozisyonunda çalışanların astları tarafından lider olarak benimsenme seviyelerinin değerlendirilmesi üzerine bir araştırma
Research for reviewing level of acceptance from employee who working in the leader positions
- Tez No: 370366
- Danışmanlar: PROF. DR. ERHAN EROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Maltepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 150
Özet
Günümüzde teknoloji hızlı bir şekilde gelişmekte ve değişmektedir. Bu gelişme kurumlar için geleceğin liderleri ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Eğer bir lider başarılı olmak istiyorsa tüm çalışanların kendisine inanmasını sağlamalıdır. Eğer liderler başarı için inanca ihtiyaç duyuyorsa, liderlerin çalışanları tarafından benimsenmesi çok önemlidir. Benimsenmeden sonra lider, kurumlarının başarıları için her şeyi yapabilir ve değiştirebilir. Bu çalışmada, liderlerin astları tarafından benimsenme seviyeleri araştırılmıştır. Bu amaçla TSK'daki liderlere yapılan anketin SPSS 15.00 programı ile değerlendirilmesi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Nowadays, technology devoloping and changing very fastly. This developments bring back to need prospective leader for their corporations. In corporations, if the leader want to be succesful, they have to continue theirself to all employees. If the success need this conviction for leaders, it is very important that acceptance to leader from emplayees. After the acceptance, leaers can change and do everything for their corporations succesfully. In this study, acceptance level for leader from emplayees in corporations. For his purpose, the survey which is applied to leaders in TAF has evoluated by SPSS 15.00 software.