Denetimli serbestlik uzmanlarının tükenmişlik düzeyleri
Burnout levels of probati̇on offi̇cers
  1. Tez No: 371177
  2. Yazar: ŞEHREZAT ASLANYÜREK ZORLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERCÜMENT ERBAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyal Hizmetler, Social Services
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sosyal Hizmet Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Bu araştırma denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli denetimli serbestlik uzmanlarının tükenmişlik düzeylerinin incelenmesi amacıyla gerçekleştirilmiştir. Çalışma, her coğrafi bölgeden 3 il seçilerek toplam 21 ildeki denetimli serbestlik müdürlüğünde görevli 132 denetimli serbestlik uzmanı ile yapılmıştır. Araştırma betimsel modelle gerçekleştirilmiştir. Araştırmada Maslach Tükenmişlik Ölçeği ve katılımcıların sosyo-demografik özelliklerini belirlemeye yönelik olan ve araştırmacı tarafından hazırlanan bilgi formu olmak üzere iki veri toplama aracı kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research is designed to analyse burnout levels of probation officers who work at probation offices. This study was made with 132 probation officers who were selected from 21 cities and from each geographical region three cities are selected. Study was made by using descriptive model. Data for the study was obtained from two scales, the Maslach Burnout Inventory and questionnaire which was prepared by the researcher to determine socio-demographic characteristics of the participants.