Karbon nanotüp ve polimer kompozit malzemeler ile modifiye edilmiş camsı karbon elektrotlar ile acetaminophen'in saptanması
Determination of acetaminophen using glassy carbon electrodes modified with composite materials of carbon nanotubes and polymers
  1. Tez No: 373865
  2. Yazar: MELTEM ESKİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET ASLANOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Harran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Çok duvarlı karbon nanotüp ve poly(3-furoik asit) ile modifiye edilen camsı karbon elektrotu ilaç örneklerinde klinik amaçlı kullanım için asetaminofenin seçimli saptanmasına uygulanmıştır.modifiye elektrot ile karşılaştırıldığında elde edilen modifiye elektrot asetaminofen'in yükseltgenme potansiyelinde çnemli bir kayma ve akım cevabında belirgin bir artış göstermiştir.modifiye elektrot ph'ı 8 olan 0.1 m fosfat tamponunda dönüşümlü voltametri kullanılarak asetaminofen'in saptanmasında başarılı bir şekilde kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Multi-walled carbon nanotubes and poly (3-furoic acid) modified with the glassy carbon electrode drug samples and clinical purposes for use acetaminophen selectively to detect uygulanmiştir.modifi electrode compared with obtained modified electrode acetaminophen the oxidation potential in the çnemli a slip and current reply significantly in increase göstermiştir.modifi electrode in 0.1 m phosphate buffer at ph 8 cyclic voltammetry for the detection of acetaminophen using the successful is used.