Kaya kekliği (A. graeca) yumurtalarında farklı depolama süresinin kuluçka sonuçları ve bazı yumurta kalite özelliklerine etkisi
Effects of different stored time on hatching results and some egg quality characteristics of rock partridge (A. graeca)
- Tez No: 374848
- Danışmanlar: PROF. DR. KEMAL KIRIKÇI
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Veteriner Hekimliği, Veterinary Medicine
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Zootekni (Veterinerlik) Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu araştırmada keklik yumurtalarının 0-7, 8-14, 15-21, 22-28, 29-35 ve 36-42 gün depo edilmesinin yumurta kalite özellikleri, protein ve rutubet oranları, mineral madde miktarları ve bazı kuluçka özellikleri üzerine olan etkisi incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this research partridge eggs were storage up for 0-7, 8-14, 15-21, 22-28, 29-35 and 36-42 days. Partridge eggs were examined for protein and humidity rates, mineral content and some incubation characteristics for the effect of store up days to the egg quality characteristics.