Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinin (Eskişehir) liken çeşitliliği
The lichen diversity of Odunpazari and Tepebaşi counties (Eskişehir)
  1. Tez No: 379491
  2. Yazar: EMEL SÖNMEZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYŞEN TÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Botanik, Botany
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Bu çalışmada, likenlerin izlenmesiyle hava kalitesinin belirlenmesine ilişkin araştırmalar için bir veritabanı oluşturmak amacıyla; Odunpazarı ve Tepebaşı ilçeleri içinde yer alan liken ve likenikol mantar çeşitliliği belirlenmiştir. Ayrıca tespit edilmiş olan 203 taksonun yaşama ortamlarına göre dağılımları irdelenmiş ve değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, in order to create a database for researches on monitoring air quality with lichens; was determined diversity of lichens and lichenicolous fungi which are located in counties of Odunpazarı and Tepebaşı. Besides, the distribution of the determined 203 taxa according to substrate preferences were examined and commented.