Securing paper based exam evaluation on the cloud
Kağıt tabanlı test sınavının bulut üzerinde güvenli bir şekilde değerlendirilmesi
- Tez No: 382752
- Danışmanlar: DR. İHSAN HALUK AKIN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Bilim ve Teknoloji, Matematik, Computer Engineering and Computer Science and Control, Science and Technology, Mathematics
- Yıl: 2014
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Fatih Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
Kağıt tabanlı Çoktan seçmeli Test (KÇT) tekniği tüm evrelerinde birçok problem barındırmaktadır. Bu çalışmada, sınav kağıtlarının taratılmasından sınav sonuçların açıklanmasına kadar olan sınav değerlendirme işleminin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak amaçlanmıştır. Veritabanları bulut üzerine yerleştirilirken, birçok kötücül saldırılar hedeflenmektedir. Önerilen çözüm, içeriğini bilmedikleri veriler üzerinde doğrulama yapan üçüncü partiler yardımıyla, sistemin herhangi bir aşamasında meydana gelebilecek kötücül saldırıları ortaya çıkarmaktadır. Bu çalışma KÇT tekniğinin güvenlik ve bütünlük problemlerini çözmek için sunulan ilk yaklaşımdır.
Özet (Çeviri)
Paper based Multiple choice Test (PMT) technique is subject to various problems from the beginning to the end. In this work, we address the integrity and confidentiality of the evaluation process, beginning from scanning answer papers to publicizing the results. While deploying the database into the Cloud, malicious actions in the evaluation process are targeted. With the help of third party verifiers on anonymized papers, the proposed solution can determine the malicious actions at any stage. This work presents a first approach to solve the confidentiality and integrity problems of PMT in the literature.