Bir radar veri değerlendirme sistemi ve eğitim setinin gerçekleştirilmesi
  1. Tez No: 38476
  2. Yazar: NOURIDDIN DJOURAEV
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SİNAN YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Özet: Gerçekleştirilen proje, günümüzde var olan radarların geliştirilmesi amacı ile hazırlanmıştır. Ayrıca bu sistemin radar kullanıcıları için iyi bir eğitim seti olması söz konusudur. Bildiğimiz radar sistemlerinde Görüntü Ünite görevi için, genellikle CRT (Cathode Ray Tube) kullanılmaktadır. Bu ekranların fonksiyonları sınırlı ve sabittir. Modern bilgisayar ekranları ise, CRT'lere göre çok geniş amaçlarla kullanılır. Bu imkanlar ise radar operatörlerine gerçek zaman (Real-Time ) PPÎ video şekillerini belirli bir gözlem haritasında, değişik şekillerde olan sembolleri görebilmelerini sağlamaktadır. Sistemin data kompresyon fonksiyonu ise girişim frekanslarından (clutter) ortaya çıkrrilf hataları bir sayısal filtrcleme işlemi ile azaltır. Abstract The main goal of this project is improving the present radar systems. Besides this system İ$ convenient instructional set for radar operators. For the radar data displaying known radar system*! Use CRT (Cathode Ray Tube). As known, CRT doesn't have wide spectrum of utilization. TherefoFS İt is necessary to change CRT to computer display. Computer displays potentiality have more capabilities (hat let radar operators to sec real time PPI (Plan Positioning Indicator) signals on the map of the scanned area and other graphical symbols. Using digital data compression technique and filtering, system decreases the level of noise that appear localise of clutter,"-«, u
Özet (Çeviri)