Simple digital designer (SDD)
Digital devre dizayn eden program
- Tez No: 38763
- Danışmanlar: PROF. DR. ANDRZEJ CİCHY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 177
Özet
ÖZET SDD (Simple Digital Designer) digital dizayn program larının ilk örneği olarak geliştirildi. Program, bir çok alt programdan oluşmaktadır. Her alt program, problemlerin bir bölümünü çözecek şekilde yazıldı. SDD" nin en önemli parçası karnaughO alt programıdır. Bu alt programda yeni bir indirgeme metodu geliştirildi. Diğer indirgeme metodları üzerine yapılan çalışmalardan ve bunların bir araya getirilmesinden bu metod geliştirildi. Bundan dolayı bu yeni metod en indirgenmiş sonucu vermektedir. Programın yazılmasında hızlı ve bir işlemlerinde diğer programlama dillerinden daha güçlü olması nedeniyle C programla dili kullanıldı. Bizim problemlerimizde çoğunlukla bit işlemleriyle ilgili olduğundan C programlama dili kullanılmasının daha uygun olduğu görülmüştür. 173
Özet (Çeviri)
SUMMARY SDD (Simple Digital Designer) has been developed as the first version of these kinds of design programs. The program is composed of some procedures. Every procedure solves a particular part of the problems. The most important part of SDD is function karnaughO. A method has been developed for simplification in this procedure. We studied all the simplification methods and combined them. So our method can give simpler solutions then them. We use C programming language because this language" is fast, and its bitwise operators are more powerfull then the other programming languages. Especially since our problems are relared to bits, the C language is good for solving. 172